Język obcy nieodzownym warunkiem powodzenia

Dla licealistów wysoki poziom języka obcego to „być albo nie być” tam, gdzie się naprawdę chce. Język obcy jest obowiązkowym przedmiotem na maturze ustnej i pisemnej. Odkąd wyniki maturalne zastępują postępowanie kwalifikacyjne na wyższych uczelniach, dobrze zdana matura z języka otwiera drogę na wiele popularnych kierunków studiów.

Co proponujemy

Zajęcia w niewielkich grupach na bazie sprawdzonych podręczników najpopularniejszych wydawnictw zagranicznych oraz testów maturalnych, gdzie słuchacze rozwijają się nie tylko pod względem poziomu języka, ale i uczą się technik egzaminacyjnych. Nowy format matury podstawowej i rozszerzonej wymaga innego podejścia do powtórek przedmaturalnych. Przygotowanie do nowoczesnej matury nie różni się prawie niczym od przygotowania do zdawania międzynarodowych certyfikatów językowych.

Częstotliwość i długość zajęć

Proponujemy zajęcia dwa razy w tygodniu po 75 minut lub raz w tygodniu 100 minut.  Kursy maturalne rozpoczynają się od września lub października, a kończą w połowie maja po egzaminach ustnych.